INVL Logo

Į mišką ir žemę investuojantis INVL fondas įsigijo 1184 ha žemės bei miško Latvijoje

Į mišką ir žemę Baltijos jūros regione bei Vidurio ir Rytų Europos Sąjungoje investuojantis fondas „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ (STAFF II) per valdomą įmonę „Zemvalde Forest SIA“ užbaigė 1184 ha žemės bei miško ploto Latvijoje įsigijimo sandorį. 635 ha plotą sudaro miškas, likusi dalis žemės ūkio bei kitos paskirties žemė.

„Aktyviai tęsiame veiklą sėkmingais aukščiausios kokybės žemės ūkio paskirties žemės bei miško įsigijimais Baltijos šalyse. Tai plotai, turintys didelį komercinės miškininkystės potencialą, taip pat gera žemės ūkio paskirties žemė, kurioje galėsime plėtoti tvarų žemės ūkį Latvijos regionuose. Investuojame neturėdami fondo trukmės ribos, tai leidžia numatyti itin ilgą turto laikymą bei tvarią ilgalaikę grąžą investuotojams“, – sakė fondo vadovaujantis partneris Martynas Samulionis.

Fondas investuoja į Baltijos šalis, o vėliau planuojama plėsti turimą portfelį Vidurio ir Rytų Europos šalyse, priklausančiose Europos Sąjungai, kur yra patraukli investicinė grąža ir stabili reguliacinė aplinka. Daug dėmesio skiriama tvariam miškų bei dirbamos žemės valdymui, atsižvelgiant ne tik į gamtos tausojimą, bet ir socialinę atsakomybę. Fondo veikla remiasi tvarios miškininkystės standartais, o žemės ūkio paskirties žemės plotuose siekiama diegti tvaraus ūkininkavimo principus.

Fondas veikia pagal Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės įstatymus, o atskirose šalyse investuoja pagal tų šalių nustatytus reguliacinius apribojimus.

Apie „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ (STAFF II)

Fondas administruojamas vieno didžiausių fondų paslaugų teikėjų Europoje „Apex Group“. Fondas investuoja į tvariai plėtojamą mišką bei žemės ūkio paskirties žemę Baltijos jūros regione bei Vidurio ir Rytų Europos sąjungoje ir yra skirtas instituciniams ir privatiems investuotojams iš ES šalių.