INVL Logo

Į mišką ir žemę investuojantis INVL fondas įsigijo 744 ha žemės Latvijoje

Į mišką ir žemę Baltijos jūros regione bei Vidurio ir Rytų Europoje investuojantis fondas „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ (STAFF II) per valdomą įmonę „Zemvalde Agro SIA“ užbaigė 744 ha žemės ploto Latvijoje įsigijimo sandorį.

„Kaip ir numatyta fondo strategijoje, aktyviai tęsiame veiklą sėkmingais aukščiausios kokybės žemės ūkio paskirties žemės bei miško įsigijimais Baltijos šalyse. Tai vienas didžiausių fondo sandorių šiais metais, kuris atitinka mūsų keliamus tikslus. Užbaigę sandorį netrukus pradėsime bendradarbiauti su vietos ūkininkais bei skatinti tvarią Latvijos ūkininkų veiklos plėtrą“, – sakė fondo vadovaujantis partneris Martynas Samulionis.

Svarbu tai, kad STAFF II fondo trukmė neribota, todėl tai leis įsigytą turtą laikyti itin ilgai. Tai – patrauklus pasirinkimas Baltijos šalių agroverslo dalyviams, leidžiantis išlaisvinti kapitalą, perleidžiant žemę ilgalaikiam investuotojui.

Fondas investuoja į Baltijos šalis, o vėliau planuojama plėsti turimą portfelį Vidurio ir Rytų Europos šalyse, priklausančiose Europos Sąjungai, kur yra patraukli investicinė grąža ir stabili reguliacinė aplinka. Daug dėmesio skiriama tvariam miškų bei dirbamos žemės valdymui, atsižvelgiant ne tik į gamtos tausojimą, bet ir socialinę atsakomybę. Fondo veikla remiasi tvarios miškininkystės standartais, o žemės ūkio paskirties žemės plotuose siekiama diegti tvaraus ūkininkavimo principus.

Fondas veikia pagal Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės įstatymus, o atskirose šalyse investuoja pagal tų šalių nustatytus reguliacinius apribojimus.

Apie „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ (STAFF II)

2020 metų II pusėje įsteigtas fondas administruojamas vieno didžiausių fondų paslaugų teikėjų Europoje „Apex Group“. Fondas investuoja į tvariai plėtojamą mišką bei žemės ūkio paskirties žemę Baltijos jūros regione bei Vidurio ir Rytų Europoje ir yra skirtas instituciniams ir privatiems investuotojams iš ES šalių.