INVL Logo
Miškai

„INVL Baltijos miškų fondas I“ baigė veiklą – investuotojams uždirbo 27,3 proc. vidutinę metinę grąžą

Pirmaujanti turto valdymo bendrovė Lietuvoje „INVL Asset Management“ uždarė pirmąjį į miškus investavusį valdomą fondą  „INVL Baltijos miškų fondas I“, uždirbusį investuotojams 27,3 proc. vidutinę metinę grąžą.

Birželio 6 dieną Lietuvos banko valdyba pritarė „INVL Asset Management“ valdomo uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto investicinio fondo „INVL Alternative Assets Umbrella Fund“ taisyklių pakeitimams ir „INVL Baltijos miškų fondo I“ uždarymui.

„INVL Baltijos miškų fondas I“ baigė veiklą pardavus miškus valdančių bendrovių akcijas ir išpirkus likusius šio fondo investicinius vienetus. Fondas buvo pritraukęs 97 investuotojus, o per visą savo veiklos istoriją investuotojams išmokėjo 24,87 mln. eurų ir kasmet vidutiniškai jiems uždirbo po 27,3 proc. grąžą, kuri buvo gerokai didesnė nei fondo siekta 8 proc. vidutinė metinė grąža“, – teigia „INVL Baltijos miškų fondo I“ valdytoja Sigita Bizulienė.

2017 metais įkurtas „INVL Baltijos miškų fondas I“ investavo į  į Lietuvos miškus ir daug dėmesio skyrė tvariai mūsų šalies miškininkystės veiklai. Fondas iš viso valdė daugiau kaip 5,6  tūkst. ha miško. Pirmasis fondo portfelio pardavimo sandoris  buvo  2019 m. pabaigoje, kai buvo parduota apie 4,29 tūkst. ha miško. 2021 metų gruodį fondas pardavė apie 1,34 tūkst. ha turimo ploto.

„Pirmojo į miškus investavusio fondo rezultatai buvo iš tiesų įspūdingi. Šiuo metu intensyviai dirbame su antruoju fondu ir matome daug galimybių jo augimui“, – sako „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ (STAFF II)  vadovaujantysis partneris Martynas Samulionis.

Investicijų į miškus veiklą toliau tęsia daugiau kaip prieš metus įkurtas STAFF II, kuris šiuo metu iš investuotojų yra pritraukęs 58,4 mln. eurų.

STAFF II fondas jau yra investavęs  Baltijos šalyse, o vėliau planuojama plėsti turimą portfelį investuojant į tvariai plėtojamą mišką ir žemės ūkio paskirties žemę Vidurio ir Rytų Europos šalyse, priklausančiose Europos Sąjungai (ES), kur yra patraukli investicinė grąža ir stabili reguliacinė aplinka. Daug dėmesio skiriama tvariam miškų bei dirbamos žemės valdymui, atsižvelgiant ne tik į gamtos tausojimą, bet ir socialinę atsakomybę. Fondo veikla remiasi tvarios miškininkystės standartais, o žemės ūkio paskirties žemės plotuose siekiama diegti tvaraus ūkininkavimo principus.

2020 metų II pusėje įsteigtas fondas administruojamas vieno didžiausių fondų paslaugų teikėjų Europoje „Apex Group“ ir yra skirtas instituciniams ir privatiems investuotojams iš ES šalių. Fondas veikia pagal Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės įstatymus, o atskirose šalyse investuoja pagal tų šalių nustatytus reguliacinius apribojimus.

Apie „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ (STAFF II)

Fondas administruojamas vieno didžiausių fondų paslaugų teikėjų Europoje „Apex Group“. Fondas investuoja į tvariai plėtojamą mišką bei žemės ūkio paskirties žemę Baltijos jūros regione bei Vidurio ir Rytų Europos Sąjungoje ir yra skirtas instituciniams ir privatiems investuotojams iš ES šalių.