INVL Logo

Į mišką ir žemę investuojantis INVL fondas įsigijo beveik 164 ha žemės Lietuvoje

Į mišką ir žemę Baltijos jūros regione bei Vidurio ir Rytų Europoje investuojantis fondas „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ (STAFF II) per valdomą įmonę „Zemvaldos turtas SPV2“ su keliomis žemės ūkio verslo grupės „Linas Agro Group“ valdomomis bendrovėmis pasirašė sandorį, kuriuo už 990 tūkst. eurų įsigijo beveik 164 ha žemės ūkio paskirties žemės.

„Kaip ir numatyta prieš metus įkurto fondo strategijoje, aktyviai tęsiame veiklą sėkmingu aukščiausios kokybės žemės ūkio paskirties žemės įsigijimu. Naujai įsigyjami plotai pasižymi aukštu žemės derlingumu bei yra išsidėstę strategiškai patogiuose Lietuvos rajonuose. Tai vienas iš fondo sandorių šiais metais, atitinkantis mūsų keliamus tikslus ir leidžiantis valdomuose žemės ūkio paskirties plotuose skatinti tvaraus ūkininkavimo principus“, – sakė fondo vadovaujantis partneris Martynas Samulionis.

Anot jo, įsigyti žemės ūkio paskirties sklypai, išsidėstę Panevėžio, Vilkaviškio, Joniškio rajonuose, bus nuomojami vietos ūkininkams.

STAFF II fondo trukmė neribota, todėl tai leis įsigytą turtą laikyti itin ilgai. Tai – patrauklus pasirinkimas Baltijos šalių agroverslo dalyviams, leidžiantis išlaisvinti kapitalą, perleidžiant žemę ilgalaikiam investuotojui.

„Dar pernai priėmėme sprendimą didinti turimo turto valdymo efektyvumą. Dirbame virš 18 tūkst. hektarų žemės, o nuosavos žemės ūkio veiklai skirtos žemės turime apie 5 897 ha. Dalį tos žemės kasmet nuomojame ūkininkams, mat kai kurie sklypai per toli nutolę nuo mūsų žemės ūkio bendrovių, kad darbas juose būtų efektyvus. Nusprendėme parduoti dalį tokių sklypų ir skirti daugiau dėmesio prioritetinėms veikloms“, – sako AB „Linas Agro Group“ Finansų direktorius Mažvydas Šileika.

STAFF II fondas investuoja į Baltijos šalis, o vėliau planuojama plėsti turimą portfelį Vidurio ir Rytų Europos šalyse, priklausančiose Europos Sąjungai, kur yra patraukli investicinė grąža ir stabili reguliacinė aplinka. Daug dėmesio skiriama tvariam miškų bei dirbamos žemės valdymui, atsižvelgiant ne tik į gamtos tausojimą, bet ir socialinę atsakomybę. Fondo veikla remiasi tvarios miškininkystės standartais, o žemės ūkio paskirties žemės plotuose siekiama diegti tvaraus ūkininkavimo principus.

Fondas veikia pagal Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės įstatymus, o atskirose šalyse investuoja pagal tų šalių nustatytus reguliacinius apribojimus.

Apie „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ (STAFF II)

2020 metų II pusėje įsteigtas fondas administruojamas vieno didžiausių fondų paslaugų teikėjų Europoje „Apex Group“. Fondas investuoja į tvariai plėtojamą mišką bei žemės ūkio paskirties žemę Baltijos jūros regione bei Vidurio ir Rytų Europoje ir yra skirtas instituciniams ir privatiems investuotojams iš ES šalių.