INVL Logo
Miškas

Į mišką ir žemę investuojantis INVL fondas papildomai pritraukė 22,9 mln. eurų

Į mišką ir žemę Baltijos jūros regione bei Vidurio ir Rytų Europoje investuojantis fondas „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ (STAFF II) iš investuotojų papildomai pritraukė 22,9 mln. eurų ir pasiekė 81,3 mln. eurų dydį.

„Iš investuotojų pritrauktos lėšos parodo didelį investuotojų pasitikėjimą mūsų fondu ir suteikia daugiau galimybių įdarbinti mums patikėtas lėšas plėtrai. Sėkmingai investavę Lietuvos ir Latvijos rinkose toliau dairomės ir kitų įsigijimų Baltijos šalyse, taip pat Vidurio ir Rytų Europos valstybėse“, – sako STAFF II  vadovaujantysis partneris Martynas Samulionis.

Po pastarojo platinimo STAFF II gerokai priartėjo prie numatyto 100 mln. eurų tikslinio fondo dydžio.

„STAFF II ilgalaikė tvarumo strategija atsiliepia ambicingiems ES tikslams sustabdyti klimato kaitą. Visi lėšas fondui įdarbinti patikintys investuotojai realiai prisideda prie mūsų tikslų būti socialiai atsakingiems, kurti ilgalaikę vertę investuotojams, visuomenei ir aplinkai realizavimo“, – sako M. Samulionis.

Į miškus ir žemės ūkio paskirties valdas investuojančio fondo veikloje laikomasi pasaulinės tvaraus valdymo praktikos ir, konsoliduojant aukščiausios kokybės miškų ir žemių valdas, itin daug dėmesio skiriama tvariam miškų ir dirbamos žemės valdymui bei socialinei atsakomybei. Fondas investuoja Europos Sąjungos (ES) šalyse, kuriose yra patraukli investicinė grąža ir stabili reguliacinė aplinka.

Tvarus miškų valdymas reiškia, kad juose laikomasi tvariai valdomų miškų standarto, tarptautinių ir nacionalinių susitarimų ir teisės aktų, užtikrinama socialinė ir ekonominė darbuotojų gerovė, siekiama sustiprinti vietos bendruomenes. Miškai prižiūrimi taip, kad galėtų gyvuoti šimtmečius, teikdami įvairiapusę naudą žmogui ir aplinkai.

Atsakingai valdoma žemė padeda išsaugoti švarią ir saugią aplinką, kraštovaizdį ir biologinę įvairovę bei užtikrina kokybiško dirvožemio išsaugojimą.

2022 metų birželį fondo turto portfelį valdanti bendrovė „INVL Asset Management“ uždarė pirmąjį į miškus investavusį valdomą fondą „INVL Baltijos miškų fondas I“, uždirbusį investuotojams 27,3 proc. vidutinę metinę grąžą. Uždarbis buvo gerokai didesnis nei fondo siekta 8 proc. vidutinė metinė grąža.

„INVL Asset Management“ priklauso pirmaujančiai Baltijos šalyse investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupei INVL.

Apie „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ (STAFF II)

Fondą administruoja vienas didžiausių fondų paslaugų teikėjų Europoje „Apex Group“. Fondas investuoja į tvariai plėtojamą mišką ir žemės ūkio paskirties žemę Baltijos jūros regione bei Vidurio ir Rytų Europos Sąjungoje ir yra skirtas instituciniams bei privatiems investuotojams iš ES šalių.

Fondas veikia pagal Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės įstatymus, o atskirose šalyse investuoja pagal tų šalių nustatytus reguliacinius apribojimus.