INVL Logo
Miškas

Naujo 100 milijonų eurų „INVL Asset Management“ fondo tikslas – tvarios investicijos į žemę ir miškus

Viena didžiausių Baltijos šalyse turto valdymo įmonių „INVL Asset Management“ įsteigė fondą  „INVL Tvaraus miško ir žemės ūkio paskirties žemės fondas II“ (TMŽF II). Pirmojo platinimo metu į fondą pritraukta 32,45 mln. eurų privačių investuotojų lėšų, o jo tikslinis dydis – 100 mln. eurų. Fondas investuos į tvariai plėtojamą mišką bei žemės ūkio paskirties žemę Baltijos jūros regione bei Vidurio ir Rytų Europoje.

Naujasis INVL fondas registruotas Liuksemburge ir administruojamas vieno didžiausių fondų paslaugų teikėjų Europoje „Apex Group“. TMŽF II skirtas instituciniams ir privatiems investuotojams iš ES šalių.

„Šį fondą laikome 2017 metais startavusio „INVL Baltijos miškų fondo I“ tęsiniu, tik universalesniu ir gerokai platesnės geografijos. Sukaupta patirtis ir investuotojų pasitikėjimas paskatino realizuoti idėją sukurti ilgalaikius, aukščiausios kokybės miškų ir žemės ūkio paskirties žemės portfelius, ir juos valdyti, taikant griežčiausius tvarios miškininkystės ir žemdirbystės standartus. Įgyvendindami šiuos tikslus mes fondui nenustatėme jokių laiko rėmų – jo trukmė neribota“,   sakė „INVL Asset Management“ Privataus kapitalo padalinio vadovas Vytautas Plunksnis.

Pasak jo, maksimalus fondo dydis bus ribojamas ir negalės viršyti 200 mln. eurų, tačiau investuotojų sudėtis galės keistis, vieniems jo dalyviams pasinaudojant teise per tam tikrą laiką palikti fondą, o jų vietą užimant kitiems.

„Fondo veiklą pradėsime „arčiau namų“ – ieškant įsigijimų Baltijos šalyse. Investuosime į Baltijos miškus, kuriuose dominuoja spygliuočiai, bei žemės ūkio paskirties žemę, kurios našumo lygis aukštas, o konsolidacijos potencialas – didelis. Vėliau planuojame plėsti turimą portfelį Rytų ES šalyse, kur yra patraukli investicinė grąža ir stabili reguliacinė aplinka. Daug dėmesio skirsime tvariam miškų bei dirbamos žemės valdymui, atsižvelgdami ne tik į gamtos tausojimą, bet ir socialinę atsakomybę, investuojant į šias turto klases. Fondas veiks pagal tvarios miškininkystės standartus, o žemės ūkio paskirties žemės plotuose diegsime tvaraus ūkininkavimo principus“,  pažymėjo fondo „INVL Tvaraus miško ir žemės ūkio paskirties žemės fondas II“ partneris Martynas Samulionis.

Fondas yra reguliuojamas ir veiks pagal Liuksemburgo įstatymus, o atskirose šalyse investuos pagal tų šalių nustatytus reguliacinius apribojimus, tačiau nenukrypstant nuo fondo strategijos. Šiuo metu fondas nėra registruotas viešam platinimui Lietuvoje.

Apie „INVL Asset Management“

Viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 200 tūkst. klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 metų veikianti „Invalda INVL“ sukaupė 28 metų svarią patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.

Apie  „Apex Group Ltd“

Globaliai veikiantis finansinių paslaugų tiekėjas „Apex Group Ltd.“ Įkurtas 2003 metais Bermuduose. 45 biuruose visame pasaulyje dirbantys 4000 darbuotojų teikia platų paslaugų spektrą turto valdytojams, kapitalo rinkoms, privatiems klientams ir šeimos biurams. Grupė nuolat tobulina ir plečia savo galimybes pasiūlyti kuo daugiau paslaugų iš vienų rankų.  Šiuo metu „Apex“ siūlo didžiausią paslaugų pasirinkimą sektoriuje, įskaitant fondų paslaugas, skaitmeninę identifikavimo ir registracijos paslaugą bei bankų sąskaitas, saugyklas, įmonių valdymo ir vertybinių popierių saugojimo paslaugas, korporacines ir kapitalo rinkų paslaugas, žmogiškųjų resursų ir atlyginimų sistemos valdymo paslaugas, pažangią aplinkosaugos, socialinės atsakomybės bei valdysenos reitingavimo sistemą, konsultacijų paslaugas privačioms įmonėms.