INVL Logo
medžiai

INVL fondas įsigijo 1 270 ha miško ir žemės Latvijoje

Į mišką ir žemę Baltijos šalyse bei Vidurio ir Rytų Europoje investuojantis fondas „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ (STAFF II) užbaigė 1 270 hektarų (ha) miško ir žemės ploto Latvijoje įsigijimo sandorį.

Žemės ir miško plotai kaimyninėje šalyje buvo įsigyti per fondo valdomas bendroves „Zemvalde Forest“ ir „Zemvalde Agro“. Miškų plotas sudaro 338,2 ha, kita dalis – žemės ūkio paskirties žemė.

„Fondas toliau aktyviai vykdo plėtrą ir tam pasitelkia iš investuotojų pritrauktą kapitalą. Ši ilgalaikė investicija turi didelį potencialą tvariai plėtoti miškininkystę ir žemės ūkį Latvijos regionuose. Sėkmingai investavę Lietuvos, Latvijos rinkose ir įžengę į Rumuniją dairomės ir kitų įsigijimų, įskaitant Vidurio ir Rytų Europos valstybėse, kuriose yra patraukli investicinė grąža ir stabili reguliacinė aplinka“, – sako STAFF II vadovaujantysis partneris Martynas Samulionis.

Į miškus ir žemės ūkio paskirties valdas investuojantis INVL grupei priklausantis fondas veiklą vykdo atsižvelgiant į pasaulinę tvaraus valdymo praktiką ir konsoliduojant aukščiausios kokybės miškų bei žemių valdas. Itin daug dėmesio skiriama tvariam miškų ir dirbamos žemės valdymui bei socialinei atsakomybei. Fondas investuoja Europos Sąjungos šalyse.

INVL fondas iš investuotojų iš viso yra pritraukęs 81,3 mln. eurų. Fondui priklauso 17 tūkst. ha miškų ir žemės.

Fondą administruoja vienas didžiausių fondų paslaugų teikėjų Europoje „Apex Group“. Fondas investuoja į tvariai plėtojamą mišką ir žemės ūkio paskirties žemę Baltijos šalyse  bei Vidurio ir Rytų Europos Sąjungoje ir yra skirtas instituciniams bei privatiems investuotojams iš ES šalių.

STAFF II veikia pagal Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės įstatymus, o atskirose šalyse investuoja pagal tų šalių nustatytus reguliacinius apribojimus.