Neribotas fondo gyvavimo laikotarpis formuoja ilgalaikę tvarumo strategiją, kurios rezultatai prisidėtų prie gamtos išsaugojimo. Siekiame turtą valdyti pagal ESG ir pasaulines tvaraus valdymo praktikas, kuriant vertę mūsų investuotojams ir visuomenei.
Siekiame tapti vienu lyderiaujančių ir patikimiausių Europos Sąjungos fondų, veikiančių tvarių alternatyviųjų investicijų srityje ir kurti ilgalaikę naudą gamtai bei suteikti galimybę investuotojams prisidėti prie gamtos išsaugojimo ateities kartoms.
Tiek miškai, tiek dirbama žemė valdoma pagal pasaulinę tvaraus valdymo praktiką. Siekiama kurti pozityvų aplinkos apsaugos, socialinės atsakomybės ir gerosios valdysenos (ESG) poveikį šalyse, kuriose dirbama.
Fondas, investuodamas į miškų ir žemės ūkio paskirties žemę bei taikydamas tvarias šio turto valdymo praktikas, prisideda prie Europos tikslų sumažinti kenksmingų, šiltnamio efektą sukeliančių anglies dioksido (CO2) išmetimą.
Neribotas fondo gyvavimo laikotarpis formuoja ilgalaikę tvarumo strategiją, kurios rezultatai prisideda prie tikslo išsaugoti pasaulį ateities kartoms: išsaugoti žalias mozaikinio kraštovaizdžio salas ir reglamentuotas augalijos bei gyvūnijos natūralias buveines.
INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II, įgyvendindamas tvarumo principus savo veikloje, prisideda prie Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų (angl. UN Sustainable Development Goals (SDGs)).
Pavyzdys: Aktyviai prižiūrėdami miškus ir naudodami tokias praktikas, kaip jaunuolynų iki 20 m. ugdymas, užtikriname, jog mūsų portfelio medžiai yra biologiškai įvairūs ir sveiki. Medžių sodinimas padeda mažinti CO2 lygį ir yra pavyzdys, kaip tvariai auginti miškus. Fondas sieks išsaugoti arba atkurti į kuo natūralesnę būklę ~10% viso portfelio (sertifikuotame FSC™ miške tai yra vienas iš reikalavimų) ypač aplinkai vertingo miško. Fondo tikslas yra valdyti miškų portfelį pagal FSC™ standartus bei būti sertifikuojamu ir pilnai atitikti šalies teisinius reikalavimus.
Pavyzdys: Mes priklausome nuo žemės, todėl skatiname tvarų ūkininkavimą, panaudojant sėjomainą ir apsaugant dirbamą žemę nuo nualinimo. Maža to, užtikriname geras sąlygas ūkininkams, suteikdami geriausius išteklius ir sudarydami ilgalaikes nuomos sutartis – tai jiems leidžia plėsti savo veiklą ir kurti darbo vietas regionuose.
Klimato nauda bus didesnė, jei miškas bus tvariai auginamas ir išgauta mediena bus naudojama produktams, kurie pakeis iškastines medžiagas ir kitas teršiančias medžiagas (nafta, cementas, metalai, ir kt.), vietoje to, kad miškas būtų paliktas augti ir medienos resursai būtų nenaudojami (Holmen, 2019).
Tvariai valdomame miške, kuris yra reguliariai pasodinamas, išvalomas, retinamas ir kertamas kas ~70 metų, susidaro medienos atsargos, kurias galima panaudoti kitoms medžiagoms ir energijos šaltiniams pakeisti. Taip dėl pakeitimo efekto (angl. substitution effect) daromas teigiamas poveikis klimatui.
Miške, kuris valdomas, remiantis netvariu modeliu, medžiams leidžiama laisvai augti 300 metų, todėl medienos atsargos yra sukauptos vieną kartą, o laikui bėgant jos keičiasi nežymiai. Medžiai įsisavina anglies dioksidą, tačiau tokiame miške pakeitimo efektas (angl. substitution effect) yra visiškai neišnaudojamas.